چت جی پی تی یا ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک پلتفرم چت بات قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کسب و کارها کمک می کند تا خدمات مشتری را خودکار کنند و تجربه شخصی را ارائه دهند.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ChatGPT یک پلتفرم چت بات قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کسب و کارها کمک می کند تا خدمات مشتری را خودکار کنند و تجربه شخصی را ارائه دهند.

ChatGPT چیست؟

به زبان ساده، پلتفرم چت جی پی تی یک Chatbot مبتنی بر AI یا هوش مصنوعی است که می‌ تواند هر سوالی را جواب دهد و کاربردی های متنوعی دارد. چت جی پی تی می‌تواند مسائل ها و مباحث مختلف را در حوزه‌های تخصصی مثل فیزیک، ریاضی و برنامه نویسی و امنیت و شبکه و … درک کند و به سوالات تخصصی پاسخ دهد.

ChatGPT یک پلتفرم چت بات قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کسب و کارها کمک می کند تا خدمات مشتری را خودکار کنند و تجربه شخصی را ارائه دهند.

چت بات چت جی پی تی می‌تواند مسائل پیچیده در سطح دانشگاهی را حل کند، همچنین مطالب وبلاگی تولید کند، متن آهنگ بسازد، صفحات HTML ایجاد کند و سایر مواردی از این دست را انجام دهد.

چت جی پی تی از پردازش زبان طبیعی (NLP) و تکنیک‌های یادگیری عمیق برای درک سؤالات مشتری، ایجاد پاسخ‌ها و مشارکت در مکالمات استفاده می‌کند.

با ChatGPT، کسب‌وکارها می‌توانند هزینه‌های خدمات مشتری را کاهش دهند و در عین حال به مشتریان پشتیبانی 24/7 ارائه می‌کنند. همچنین می‌توان از آن برای ایجاد کمپین‌های بازاریابی خودکار، شخصی‌سازی توصیه‌های محصول و … استفاده کرد.

چت جی پی تی یک ابزار ارزشمند برای هر کسب و کاری است که به دنبال بهبود تجربه مشتری خود است.

به بیان دیگر ChatGPT یک مدل زبانی پیشرفته است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این ربات از تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشینی برای تولید پاسخ های مشابه انسان استفاده می کند.

این فناوری پتانسیل تغییر طیف گسترده‌ای از صنایع، از خدمات مشتری گرفته تا تولید محتوا را دارد و ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا زبان انسان را به روشی شهودی‌تر درک کنند و به آن پاسخ دهند.

چت جی پی تی حیمدرضا کریمی
چت جی پی تی

هدف چت جی پی تی چیست؟

هدف این چت بات ایجاد انقلابی در ارتباط بین کامپیوترها و انسان هاست با اجازه دادن به تعاملات طبیعی تر و شبیه به انسان با سیستم های هوش مصنوعی.

آیا تا به حال خواسته اید با هوش مصنوعی صحبت کنید که احساس انسان بودن داشته باشد؟ اکنون می توانید با ChatGPT این کار را انجام دهید! چت جی پی تی در واقع مکالمات واقع گرایانه متناسب با نیازها و علایق شما را ارائه می دهد.

ChatGPT یک پلت فرم مکالمه خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا با مشتریان خود به روشی طبیعی تر و کارآمدتر تعامل داشته باشند. از الگوریتم های پیشرفته پردازش زبان طبیعی (NLP) برای درک مقصود مشتری و ایجاد پاسخ های شخصی استفاده می کند. با ChatGPT، کسب‌وکارها می‌توانند با خودکار کردن مکالمات پیش پا افتاده در زمان و منابع صرفه‌جویی کنند و تیم خدمات مشتری خود را آزاد کنند تا روی کارهای پیچیده‌تر تمرکز کنند. این فناوری همچنین به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با ارائه زمان‌های پاسخ سریع‌تر و پاسخ‌های دقیق‌تر به درخواست‌های مشتری، تجربه مشتری را بهبود بخشند.

 

درباره Open AI بیشتر بدانید!

Open AI یک شرکت غیرانتفاعی است که در سال 2015 توسط ایلان ماسک و دیگران تأسیس شد. این کمپانی مرحله ی جدیدی را در فناوری هوش مصنوعی رقم زد. این شرکت همچنین مسئول ساخت DALLE02 (تولید کننده محبوب هوش مصنوعی) و Whisper (سیستم خودکار تشخیص گفتار) است. هدف اصلی آن ایجاد پایه ای در دسترس برای هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق بود. پیش از این، توسعه‌دهندگان هنگام گنجاندن هوش مصنوعی در پروژه‌های خود با چالش‌هایی گران‌قیمت مواجه بودند، اما OpenAI اکنون زیرساخت‌های جامعی را برای پیشرفت کارشان ارائه می‌کند. شرکت OpenAI این چت‌بات محبوب را در نوامبر ۲۰۲۲ راه تندازی کرد. این پروژه به اندازه‌ای طرفدار پیدا کرد که مایکرو سافت در خبری سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری‌اش را در این پروژه اعلام کرد.

ChatGPT چه مزایا و معایبی دارد؟

ابتدا لازم است اشاره کنیم علی‌رغم ظاهر چشم‌ گیر و توانایی بالایی که تاکنون بی‌ سابقه بوده و با توجه که این پلتفرم هنوز در فاز تحقیقاتی و اولیه قرار دارد؛ این سرویس محدودیت‌هایی نیز دارد. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

عدم ثبات کیفیت در پاسخ به سوالات؛ برخی پاسخ‌ها می‌توانند قابل قبول بنظر بیایند اما معنای علمی ندارند یا اینکه ممکن است پاسخ‌ها پرمخاطب باشند و شما را به آن پاسخ منحصربفردی که در نظر دارید نرساند.

پاسخ به سوالاتی که به شیوه خاصی بیان شوند؛ چراکه برای درک سوالاتی که کاربران مطرح می‌کنند باید بازنویسی شوند.

در واقع سرویس ChatGPT به جای درخواست توضیح بیشتر در مورد سوالات مبهم، معنای سوال شما را درک می‌کند و این منجر به پاسخ‌های ناخواسته به سوالات یا کلی‌گویی درباره آن می‌شود.

محدودیت بزرگ دیگری که وجود دارد این است که دیتای چت جی پی تی، محدود به سال 2021 است و از اتفاقاتی که بعد از سال 2021 رخ داده است آگاهی ندارد. بطور مثال این سرویس از زلزله 7.8 ریشتری ترکیه اطلاعی ندارد!

خوشحال میشم دیدگاه تون رو نسبت به این مطلب با من در میان بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.